NIE ŁAM SIĘ! PROGRAM WCZESNEGO WYKRYWANIA OSTEOPOROZY

Realizacja Programu polityki zdrowotnej: edukacja w zakresie osteoporozy i wczesne wykrywanie osteoporozy w latach 2023-2025 jest finansowana z Subfunduszu rozwoju profilaktyki wyodrębnionego w ramach Funduszu Medycznego, o który jest mowa w ustawie z dnia 7 października 2020r. o Funduszu Medycznym (Dz. U. poz. 1875) oraz budżetu Miasta Łodzi.

Do kogo skierowany jest program?

• mieszkanki Łodzi w wieku powyżej 65 lat
  • mieszkanki Łodzi w wieku 40-64 lat z co najmniej jednym dodatkowym czynnikiem ryzyka złamania osteoporotycznego (przebyte złamania, złamania biodra u co najmniej jednego z rodziców, obecne palenie tytoniu, stosowanie glikokortykosteroidów, zdiagnozowane reumatoidalne zapalenie stawów, obecność schorzenia silnie związanego z osteoporozą, spożywanie 3 lub więcej jednostek alkoholu dziennie).

Oferta realizowana w ramach programu:

1. Wykłady edukacyjne na temat osteoporozy: podczas wykładów uczestnicy zapoznają się z zagadnieniem osteoporozy, jej przyczynami, profilaktyką, metodami diagnostyki i leczenia.
  2. Badanie narzędziem FRAX: osoby zgłaszające się do programu podczas wypełniają formularz zgłoszeniowy, który pozwala na ocenę ryzyka poważnego złamania osteoporotycznego narzędziem FRAX.
  3. Badanie densytometryczne (badanie gęstości kości) połączone z poradą specjalisty (dotyczy osób zakwalifikowanych do udziału w programie).

Biuro Projektu:

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ
ul. Zachodnia 47, pokój 132
e-mail: dlaseniorow@uml.lodz.pl

godziny pracy biura: pon., śr., czw., pt. - 8:00 - 16:00
wt. 9:00 - 17:00

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w zakresie współadministrowania w ramach realizacji „Programu polityki zdrowotnej: edukacja w zakresie osteoporozy i wczesne wykrywanie osteoporozy w latach 2023 -2025”