Zobacz nowe mundury Nadzoru Ruchu MPK Łódź

50. dyspozytorów Nadzoru Ruchu MPK Łódź wymieniło ubrania służbowe na nowy wzór. Pierwszy raz w historii funkcjonowania tego Działu jego pracownicy mają wyróżniające ich umundurowanie. Do tej pory byli ubrani tak samo jak kierowcy i motorniczowie, a jedynym elementem, który ich wyróżniał były charakterystyczne czapki.

fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Nowe mundury Nadzoru Ruchu MPK-Łódź
2 zdjęcia
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Projektując ubiór dla pracowników MPK Łódź firma Telimena brała pod uwagę, że mundury będą używane w różnych porach roku, równocześnie na zewnątrz i wewnątrz pojazdów czy obiektów. Dlatego są uniwersalne, lekkie i wytrzymałe, estetyczne, łatwa w konserwacji, wygodne i zapewniające właściwy komfort cieplny.

Nowe mundury składają się z dwóch zasadniczych części, jednej o charakterze reprezentacyjnym, czyli garniturów, koszul, krawatów i drugiej, która będzie użytkowana podczas codziennych obowiązków. Na tę część składają się:

  • wielofunkcyjna, wodoodporna kurtka z tkaniny laminowanej z membraną paroprzepuszczalną, z elementami odblaskowymi. Może być noszona samodzielnie lub w zestawie z bluzą polarową, która stanowi jej część.
  • bardzo lekka kurtka typu szwedka, przewidziana na okres letni, która także wykonana jest
    z tkaniny laminowanej z membraną paroprzepuszczalną.

Do zestawu wchodzą także koszulki polo z krótkim bądź długim rękawem oraz spodnie typu bojówki, a także wodoodporne obuwie.

Uniformy utrzymane są w kolorystyce granatowej z elementami odblaskowymi w tym napisem "Nadzór Ruchu" oraz z ologowaniem w czerwonej barwie. Dużo elementów odblaskowych ma  zwiększyć widoczność i bezpieczeństwo pracowników w ruchu ulicznym. Wyróżniającym elementem umundurowania dyspozytorów Centrali Ruchu pozostanie czapka z daszkiem, kamizelka odblaskowa oraz rękawiczki.

Mundury dla pozostałych pracowników MPK Łódź

Nowym wzornictwem strojów służbowych miejski przewoźnik planuje objąć wszystkich pracowników MPK Łódź, którzy podlegają obowiązkowi stroju służbowego, a więc m.in. kierowców i motorniczych, a także pracowników Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych. Z uwagi na duży zakres zmian i liczbę prowadzących, których jest ponad 1800, nowe elementy ubrań mają być wprowadzane stopniowo.

Konieczność zmian w przepisach wewnętrznych i przeprowadzenie nowych postępowań zamówieniowych, wymusza początek realizacji projektu na drugą połowę tego roku i wtedy też będą ogłoszone przetargi na kolejne dostawy umundurowania dla pracowników łódzkiego MPK.

Polecane aktualności

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Witaj Maj, piękny Maj

Andrzej Janecki / BAM

Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny w bazylice archikatedralnej rozpoczęły się wojewódzkie… więcej

Kontakt