Zadanie 4 - Modernizacja węzła piaskowego

Realizacja zadania polega na wymianie na nowe urządzeń pracujących w ekstremalnie trudnych warunkach od blisko 30 lat (zastawki, zgarniacze). Podstawowym celem inwestycji jest wydzielenie 8-u niezależnych ciągów technologicznych (linii Nr 1 - 8) oczyszczania mechanicznego, każdy składający się z jednej kraty i jednego piaskownika. W ramach podziału ciągów wymienione zostaną istniejące zastawki z napędem elektrycznym w kanałach wlotowych przed kratami, na nowe zastawki z napędem elektrycznym, umożliwiające wyłączenie z eksploatacji każdej nowopowstałej linii. Istniejące cztery piaskowniki zostaną przebudowane.

Podstawowym celem zadania jest przebudowa 4 szt. piaskowników poziomych w celu wydzielenia 8-u niezależnych linii technologicznych (linii 1-8) oczyszczania mechanicznego, każdy składający się z jednej kraty i jednego piaskownika. Rozwiązanie ma na celu spowodowanie działanie węzła piaskowego bardziej elastycznym (lepsze dostosowanie obciążenia poszczególnych piaskowników do zmiennej ilości dopływających ścieków), a jednocześnie bardziej stabilnym, jeżeli chodzi o skuteczność zatrzymywania piasku. Zmniejszenie piaskownika, a co za tym idzie zmniejszenie jego maksymalnej przepustowości, poprawi płynność w dołączaniu kolejnych jednostek. Obecnie przy przekroczeniu przepustowości dołączany jest kolejny obiekt o przepustowości jednego ciągu. Przy zaproponowanym rozwiązaniu będzie możliwym dołączenie obiektu o przepustowości 50% wydajności istniejącego ciągu. Rozwiązanie takie ma również zapewnić możliwość wyłączenia z eksploatacji każdej z linii niezależnie od pozostałych - w celu opróżnienia ze ścieków, dokonania przeglądu technicznego, usunięcia awarii itp.

Inżynieria Rzeszów S.A
ul. Podkarpacka 59A

Data podpisania umowy z Wykonawcą: 6 kwietnia 2020 r.
Data Rozpoczęcia Robót: 27 kwietnia 2020 r.
Data przekazania Terenu Budowy: 30 września 2020 r.
Czas na Ukończenie (według Umowy):

730 dni od Daty Rozpoczęcia
27 kwietnia 2022 r.

Okres Zgłaszania Wad:

72 miesiące

Data wystawienia Świadectwa Przejęcia dla Odcinka 1:

24 maja 2022 r.

Data wystawienia Świadectwa Przejęcia dla Odcinka 2:

30 marca 2022 r.

Data wystawienia Świadectwa Przejęcia dla Odcinka 3:

24 maja 2022 r.

Data wystawienia Świadectwa Przejęcia dla Odcinka 4:

3 grudnia 2021 r.

Roboty zostały przejęte w Czasie na Ukończenie. Trwa okres zgłaszania wad.

W dniu 30.09.2020r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi, odbyło się protokolarne przekazanie Terenu Budowy.

Informacja o rozpoczęciu Robót

W dniu 27.04.2020r. zgodnie z Warunkami Kontraktowymi, Wykonawca Zadania 4 - Modernizacja węzła piaskowego rozpoczął Roboty.

Czas na Ukończenie Robót – 27 kwietnia 2022r.

Informuję, że w dniu 6 kwietnia 2020r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o wartości przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty 5 548 000,00 Euro dla robót budowlanych, przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U.2019 poz. 1843) oraz postanowień zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) zawarto umowę dla Zadania 4 - Modernizacja węzła piaskowego z Wykonawcą:

Inżynieria Rzeszów S.A.
ul. Podkarpacka 59A

W dniu 18.12.2019r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się powtórne ogłoszenie o przetargu dla Zadania 4 - Modernizacja węzła piaskowego dla Projektu „Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi”.

Ponadto na stronie Urzędu Miasta Łodzi zamieszczona została Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.

Informacja o unieważnieniu postępowania

Informuję, że w dn. 21.10.2019r. postępowanie pn.: Zadanie 4 - "Modernizacja węzła piaskowego" Projekt "Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi" 2014-2020 w ramach działania 2.3 "Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach" prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zostało unieważnione.

W niniejszym postępowaniu złożone zostały dwie oferty. Cena każdej z ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W dniu 17.07.2019r. w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej ukazało się ogłoszenie o przetargu dla Zadania 4 - Modernizacja węzła piaskowego dla Projektu „Gospodarka ściekowa, faza III w Łodzi”.