Aktualności

« back

Zagrali fair
2013-10-09
Udostępnij na facebook

Siatkarski mecz reprezentacji łódzkich gimnazjów z gwiazdami polskiej ligi – zawodniczkami Budowlanych Łódź i zawodnikami Skry Bełchatów – to największe wydarzenie trzeciej edycji programu „Jestem fair”, współorganizowanego przez Urząd Miasta Łodzi. Spotkanie zakończyło się remisowym wynikiem 1:1.

W tym roku w ramach programu odbywa się konkurs dla szkół gimnazjalnych, którego istotą jest propagowanie idei fair play jako edukacyjnego elementu zwalczania rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu oraz upowszechnianie postawy większego zrozumienia i tolerancji dla innych kultur i wyznań w sporcie i w życiu, na co dzień. Na kształt konkursu złożyły się właśnie rozgrywki siatkarskie, których zwieńczeniem był środowy pojedynek w hali przy ul. Małachowskiego. 

Ponadto, w ramach konkursu przewidziano: realizację krótkiego filmu obrazującego zachowania fair play w sporcie, zaproszenie przedstawiciela wybranej, innej niż katolicka religii lub kultury i przeprowadzenie spotkania z uczniami szkoły – poruszenie tematów związanych z tolerancją oraz przygotowanie wystawy szkolnej poświęconej projektowi. Finał konkursu odbędzie się 31 października. Oprócz Wydziału Edukacji UMŁ organizatorami projektu są: Pracownia Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego i Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.

Mecz, cieszący się popularnością uczestników konkursu, otworzył wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, który przyznał, że projekt jest fantastyczny, a miasto chce go realizować.

(tww)

« back