Aktualności - Miasta Partnerskie

« back

Świętujemy na placu Wolności!
2013-07-25
Udostępnij na facebook

 


Z okazji 590. rocznicy nadania Łodzi praw miejskich Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na plac Wolności. Wspólna zabawa odbędzie się 28 lipca pod hasłem „Święto Łódzkich Rzek". Wszystkie wydarzenia wchodzą w skład projektu „Łódź utkana dźwiękiem", które muzeum organizuje w 2013 roku. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

W ramach „Święta Łódzkich Rzek" odbędzie się m.in. spacer śladem rzeki Łódki. Początek o godz. 10 przy Skwerze J. Szustrowej - róg ul. Wojska Polskiego i Pankiewicza przy ASP. Możliwe będzie także zwiedzanie muzeów na placu Wolności za symboliczną złotówkę. Do dyspozycji łodzian będą: Muzeum Kanału Dętka (do godz. 17:30), Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Farmacji oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne. Symboliczny bilet wstępu za złotówkę będzie dostępny w kasie Muzeum Archeologicznego.
Zaplanowano także piknik na placu Wolności, podczas którego dostępna będzie Letnia Czytelnia Krytyki Politycznej, odbędzie się konkurs z nagrodami z wiedzy o Łódzkim Szlaku Kobiet i pokazy baniek mydlanych. Muzyczną oprawę zapewnią występy: Orkiestry Biedafonów, Grupy KIJO oraz Lewy/Szuszkiewicz/Zabrocki.

 

 

 

 

« back