Aktualności

VII KADENCJA RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI

radni_ (orginal)

« back

Radni PiS o sytuacji w MOPS
2016-01-29
Udostępnij na facebook

Oświadczenie przewodniczącego Klubu Radnych PiS Marka Michalika i radnego Marcina Zalewskiego odnośnie sytuacji w MOPS:

„Podczas niedawnej debaty budżetowej radni miejscy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości proponowali,  w formie poprawki do budżetu miasta na 2016 rok, przekazanie dodatkowych 3,9 mln PLN na zrealizowanie wcześniej składanych przez koalicję obietnic, wobec wszystkich grup zawodowych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS). Propozycja PiS została złożona prezydentowi miasta pani Hannie Zdanowskiej a następnie została odrzucona w głosowaniu przez koalicję PO - SLD.

Nie posłuchano PiS, czego efektem są dziś strajki pracowników socjalnych oraz gotowość strajkowa pozostałych grup pracowniczych w MOPS.

Wiceprezydent T. Trela nie radzi sobie z rozwiązaniem konfliktu o czym alarmowaliśmy już ponad tydzień temu podczas Sesji Rady Miejskiej. Dyrektor Granatowski zaginął i nie bierze udziału w negocjacjach. Gdzie jest dyr. Granatowski? Kto wie gdzie jest ten Pan? Cały rok prowadził negocjacje ze związkami zawodowymi a teraz nabrał wody w usta.

Dlatego też dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość żąda aby do negocjacji włączyła się osobiście prezydent H. Zdanowska, by pracownicy MOPS mogli jak najszybciej zająć się pracą a nie strajkowaniem. Oczekujemy także, że zostaną także rozpoczęte prace na przyjęciem ponadzakładowego układu zbiorowego z pracownikami MOPS w Łodzi.

Ze swej strony deklarujemy wsparcie i pomoc dla opisanych powyżej działań."

« back