Aktualności

« back

Staże rozdane w rekordowej liczbie
2017-06-19
Udostępnij na facebook

73 firmy wzięły udział w tegorocznej edycji programu „Młodzi w Łodzi", oferując studentom niemalże 400 miejsc stażowych. To rekordowa liczba w porównaniu z poprzednimi latami.

Wpłynęło ok. 4,5 tys. aplikacji do programu stażowego „Młodzi w Łodzi". Każdy z wybranych w procesie rekrutacji stażystów otrzyma wynagrodzenie w wys. 1300 zł na miesiąc i szansę na etat w danej firmie. Pracodawcy wśród uczestników programu poszukiwali przede wszystkim osób zaangażowanych, komunikatywnych oraz otwartych na naukę i nowe doświadczenia. Zeszłoroczni stażyści, dziś już pracownicy łódzkich firm, zwrócili uwagę na sprawnie przeprowadzony proces rekrutacji, zarówno po stronie Urzędu Miasta Łodzi i platformy „Młodzi w Łodzi", jak i wybranych pracodawców.

- Bardzo się cieszę, że możemy wspierać miasto i łódzkie uczelnie w podnoszeniu kwalifikacji studentów. Nasi pracownicy czują się zżyci z Łodzią, to miasto dało nam świetne wykształcenie i super pracę, mamy dług, który chcemy spłacić i budować silne IT w Łodzi - powiedział Konrad Piekarski, Site Manager Mobica.

- W ramach budowy i rozwoju strategii Centrum Usług Wspólnych PKP Energetyka skorzystaliśmy z tej fantastycznej inicjatywy programu „Młodzi w Łodzi" i pozyskaliśmy do naszego zespołu, aż ośmiu stażystów, którzy wspierać nas będą w codziennej pracy - dodała Katarzyna Ogrodowska, dyrektor Centrum Usług Wspólnych PKP Energetyka.

- Korzystanie z platformy „Młodzi w Łodzi" daje nam ogromną szansę budowania marki dobrego pracodawcy. Program ten znacznie ułatwia współpracę między studentami, poszukującymi staży i pracodawcami. Naszym celem jest pokazanie młodym ludziom, że warto zostać i pracować w Łodzi - dodał Radosław Kozłowski, prezes Zarządu SEQR Poland.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, dziękując wszystkim łódzkim przedsiębiorcom za zaangażowanie, pogratulowała stażystom i wyraziła nadzieję na dalsza współpracę: - Chcemy, by program „Młodzi w Łodzi" intensywnie się rozwijał, bo pozwala młodym ludziom pozyskać praktyczne umiejętności i zdobyć pracę - mówiła prezydent Łodzi.

Studenci odbywać będą staże latem, od lipca do września.

(ksz)

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016