Aktualności

« back

By było bezpieczniej na drogach
2016-05-25
Udostępnij na facebook

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego otrzymało nagrodę Excellence in Road Safety Awards 2016. Nagrody te przyznawane są w ramach Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, prowadzonej przez Komisję Europejską, której Polska jest sygnatariuszem od 2010 roku. Centrum BRD było jedną z pierwszych polskich instytucji podpisujących zobowiązania karty.

Nagroda przyznawana jest corocznie instytucji wyróżniającej się na tle Europy osiągnięciami i inicjatywą w działaniach na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gdybym miał jednym słowem określić za co otrzymaliśmy tę nagrodę, powiedziałbym, że za całokształt - powiedział Tadeusz Zagajewski prezes Centrum BRD, dodając Zdecydowaliśmy się na działania, które mają charakter programowy, a nie akcyjny. Przykładem takiego działania jest projekt „Kacper Dziecko Bezpieczne na Drodze", który prowadzony jest od 2012 roku. Urząd Miasta Łodzi na uroczystości reprezentował wiceprezydent Krzysztof Piątkowski

Głównym celem łódzkiego Centrum BRD jest edukacja. Odbywają się zajęcia, zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i dla dorosłych oraz seniorów i wydawane różnego rodzaju pomoce naukowe. Centrum BRD we współpracy z miastem organizuje też Międzynarodową Konferencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W najbliższym czasie planuje również stworzenie platformy e-lerningowej, która jak mówi prezes Tadeusz Zagajewski Z jednej strony daje możliwość nauczania, a z drugiej, instytucjom kierującym swoich pracowników na szkolenia, zarządzanie wiedzą.

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016