Aktualności

« back

Powstaną nowe, przyjazne miejsca do wypoczynku
2016-01-12
Udostępnij na facebook

W ramach budżetu obywatelskiego na rok 2016 zostało wyznaczonych sześć miejsc na Starym Polesiu, w których powstaną tzw. kieszonkowe parki, czyli miejsca, które znajdują się w ścisłej zabudowie miasta.

- Analiza wykazała, że poziom zieleni w tej dzielnicy jest prawie o 20 razy mniejszy niż stawiane wymogi. Z racji, że nie ma miejsca na duży, okazały park powstał pomysł na wykorzystanie wolnych działek gminnych. – mówiła główna projektantka „kieszonkowych” parków Anna Sokołowska.

Największy z 6 parków powstanie na skrzyżowaniu ulic Struga i Lipowej. Znajdzie się na nim m.in. miejsce do ćwiczeń, stoliki szachowe, plac widowiskowy oraz system stopni-sceny czyli rodzaj amfiteatru. Wykorzystana zostanie również pompa uliczna, która prawdopodobnie pozwoli na utworzenie wodnego placu zabaw.

Kolejny park powstanie na ul. Pogonowskiego 10/12. Podzielony będzie na dwie części – sportową i rekreacyjną. Znajdą się w nim takie atrakcje jak huśtawki wagonowe, bujaki, piaskownica, górka saneczkowa oraz placyk do gry w kosza.

Park „kieszonkowy” powstanie również na skrzyżowaniu ulic Pogonowskiego z ulicą Więckowskiego, na ulicy Legionów 69 oraz na skrzyżowaniu ulicy Strzelców Kaniowskich z ulicą Więckowskiego. W każdym miejscu znajdzie się strefa relaksu oraz miejsce do zabaw dla najmłodszych. Są to obiekty, które zostaną w Łodzi na stałe oraz będą służyły nie tylko mieszkańcom, ale również przechodniom, czy przejezdnym.

Dodatkowo na ul. Strzelców Kaniowskich 34 powstanie kwietnik, który będzie ozdobą miasta.

Koszt wszystkich obiektów to 1,7 mln. zł. Inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku.

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016