Aktualności

« back

Razem od 50 lat!
2014-05-06
Udostępnij na facebook

Pięćdziesiąt lat przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w magistracie złote gody. Wśród 39 par było także 6 małżeństw, które trwają 60 albo więcej lat. Najdłuższym stażem szczycili się państwo Marianna i Józef Jaskułowie, którzy obchodzili 67. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Jubilaci zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Swoim życiem zapisaliście piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w dziejach naszego miasta. Ten medal jest nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości - mówiła podczas uroczystości prezydent, gratulując małżonkom pięknego święta oraz życząc także brylantowych godów.

Wśród świętujących złote gody byli Hanna i Ryszard Przybyłowie. Pytani o receptę na dobry związek, zgodnie wskazali „porozumienie i podobne zainteresowania", zapewniające długoletnie szczęście. Państwo Przybyłowie poznali się podczas kursów przygotowawczych na Politechnikę Łódzką. Pani Hanna studiowała chemię spożywczą, pan Ryszard mechanikę. Potem zdobywali tam kolejne tytuły naukowe. Pobrali się w 1963 roku. Mają dwóch synów i dwie nastoletnie wnuczki.

Wszystkim jubilatom licznie towarzyszyły rodziny - dzieci, wnuki, prawnuki, znajomi... Nie zabrakło gratulacji i życzeń oraz pamiątkowych fotografii. (M.Ka.)

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016