Aktualności

« back

Miłość na wzór
2014-03-04
Udostępnij na facebook


Pięćdziesiąt, sześćdziesiąt i więcej lat, przeżyli ze sobą małżonkowie, którzy świętowali w magistracie złote gody. Jubileusz ślubu obchodziło 35 par. Cztery z nich mogą pochwali się 61-letnim stażem.
Świętujący łodzianie zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska Gratulując wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, gospodyni miasta podkreślała znaczenie dobrego przykładu, który jubilaci dają młodym rodzinom.
- Ten medal jest swoistą nagrodą za to, że wytrwaliście w miłości, że byliście wierni złożonej 50 lat temu przysiędze. Zapisaliście piękną kartę w historii swoich rodzin, ale i w dziejach tego miasta. Z całą pewnością jesteście wzorem dla współczesnych małżeństw - mówiła podczas uroczystości prezydent.
Słowa prezydent Hanny Zdanowskiej potwierdzali swoją obecnością licznie zgromadzeni goście - dzieci, wnuczęta i prawnuczęta jubilatów.

Barbara Turajczyk, świętująca już diamentowe gody - w nietypowy sposób zlożyła pozostałym jubilatom życzenia. Przygotowała bowiem dowcipne i celne wiersze o żonach i mężach, będące receptą na udane lata w związku.

Uroczystość tradycyjnie zwieńczyło wspólne zdjęcie. Wzruszeniom i gratulacjom dla odznaczonych nie było końca.

grupa 1>>>

grupa 2>>>

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016