Aktualności

« back

Nowe inwestycje drogowe w 2014
2014-01-13
Udostępnij na facebook

W 2014 r. miasto planuje rozpocząć budowę, przebudowę i remonty dróg za ponad 100 mln zł. Roboty realizowane będą m.in. na ul. Inflanckiej, Zagajnikowej, Warszawskiej, św. Teresy, Romanowskiej, Jaracza i Narutowicza.

Największym remontem będzie inwestycja w rejonie ulicy Inflanckiej. Przebudowane zostanie 2 km  tej ulicy, oraz łącznie 2,5 km nawierzchni na ulicach Zagajnikowej, Spornej i Warszawskiej (do wiaduktu). Koszt inwestycji to 31,5 mln zł. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi prawdopodobnie pod koniec stycznia. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec października 2014 roku.

- W ramach inwestycji przebudowane zostaną: pętla autobusowa na Rondzie Powstańców 1863 r. oraz ulica Inflancka. Na odcinku od ulicy Łagiewnickiej do Zagajnikowej będą dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, od Zagajnikowej do Strykowskiej – po dwa pasy ruchu na dwóch jezdniach, z rezerwą w pasie zieleni na późniejsze dobudowanie, w razie potrzeby, trzeciego pasa. Będą drogi rowerowe, zostaną przebudowane również chodniki. Zmodernizowana zostanie infrastruktura podziemna. Przebudowie ulegnie również sygnalizacja na skrzyżowaniach oraz same skrzyżowania – wyjaśnia Katarzyna Mikołajec, wicedyrektor ZDiT.

W tym roku czeka łodzian również remont ulicy  św. Teresy, na odcinku Traktorowa – Szczecińska. Droga będzie dostosowana do ruchu pojazdów ciężarowych dojeżdżających do znajdujących się tam zakładów przemysłowych. Remont 1,35 km odcinka to koszt 20 mln zł.

Prace prowadzone będą również na ulicy Romanowskiej – od Aleksandrowskiej do osiedla Nowy Romanów. O tę drogą od lat ubiegali się mieszkańcy najdalej wysuniętego w stronę Aleksandrowa osiedla.  Koszt inwestycji to 5 mln zł za 1,1 km ulicy.

Kontynuowane będą remonty ulic w Centrum Łodzi. Na około 200 - metrowym odcinku ulicy  Jaracza, między Piotrkowską a Wschodnią odtworzona zostanie jezdnia
z zabytkowej kostki klinkierowej. W tym roku czeka nas również remont nawierzchni kolejnego odcinka ulicy  Narutowicza –  od Piotrkowskiej do Sienkiewicza. Ulica wyglądać będzie jak odcinek oddany do użytku pod koniec 2013 roku - wymienione zostanie oświetlenie oraz trakcja tramwajowa, ułożony nowy chodnik z opaską granitową.

W roku 2014 miasto planuje również budowę ulicy Nowotargowej – na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Tuwima – to odcinek realizowany w ramach projektu „Węzeł Multimodalny przy Dworcu Łódź Fabryczna”. Pełni on rolę kluczowej rampy dojazdowej i wyjazdowej na parkingi, miejsca chwilowego postoju na poziomie – 8 m. Długość nowo budowanej oraz rozbudowanej ul. Nowotargowej od ul. Tuwima do al. Piłsudskiego  wynosi 740 m. Koszt realizacji zadania zgodnie z WPF – 52,5 mln zł

Poza nowymi inwestycjami trwają prace na ul. Rojnej i Ustronnej,  Trasie Górna oraz Trasie W-Z. Ten rok przyniesie również koniec remontu deptaka na ul. Piotrkowskiej – w czerwcu inwestycja ma być zakończona.

 

 

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016