Aktualności

« back

Drogowa rewolucja
2013-06-06
Udostępnij na facebook

Rewitalizacja pięciu kilometrów dróg w centrum miasta to plan łódzkich drogowców na wakacyjne miesiące. Dzięki remontom poprawie ulegnie m.in. ulica Tuwima na odcinku między ul. Kilińskiego a ul. Piotrkowską, ulica Kilińskiego między ul. Gabriela Narutowicza a ul. Traugutta i ul. Żeromskiego między ul. Zieloną a ul. Struga. Niemal w całości wyremontowana zostanie ulica Kopernika.

 - Zaczęło się. Za miesiąc rozpocznie się ogromna rewolucja remontów dróg śródmieścia. Niezależnie od tego, jak będziemy informować o tych inwestycjach, korki i tak będą i będzie bardzo ciężko. Aby jednak jak najbardziej złagodzić skutki remontów, po raz pierwszy w tak szerokim zakresie poinformujemy wszystkich łodzian o utrudnieniach – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Kampania informacyjna, dotycząca inwestycji drogowych w śródmieściu składać się będzie m.in. z ustawianych przy remontach specjalnych znakach informujących o utrudnieniach, możliwościach objazdu oraz zmianach w kursowaniu linii MPK. Do każdego łodzianina trafią również ulotki informujące o remontach – w sumie mają znaleźć się w 325 tysiącach łódzkich gospodarstw domowych.

Większość inwestycji przewidziana jest na okres od 1 lipca do 30 września. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będzie łódzka policja.

 - Projekt zmian organizacyjnych w trakcie trwania remontów dróg spowoduje zablokowanie niektórych ulic. Jako policja podejmiemy wszelkie kroki, by rozładować korki. Chcemy w tę akcję włączyć nie tylko policjantów z wydziału ruchu drogowego, ale także z prewencji - powiedział komendant miejski podinspektor Piotr Beczkowski.

 - Wszystkie remonty będą skoordynowane. Gdybyśmy rozłożyli je w czasie, to utrudnienia wcale nie byłyby mniejsze – dodał dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Grzegorz Nita.

Rewitalizacja dróg w centrum Łodzi odbywać się będą wraz z czterema największymi obecnie inwestycjami w mieście: budową Nowego Centrum Łodzi wraz z multimodalnym dworcem Łódź Fabryczna, kompleksową przebudową ulicy Piotrkowskiej, remontem ulicy Kopernika i zmianami instalacji ciepłowniczych przez Dalkię.

(tww)

Zmiany w ruchu od 1 lipca >>>

Zmiany w rozkładzie jazdy MPK >>>

« back

edukacja

zdrowie

Strategia 2020+ zakladka miasto

Przemysły Kreatywne

Użytkowanie wieczyste 2016